Strobe

Sänds fredagar & lördagar 21.00 - 22.00

Följt av Ålands Radio-Mixtape där mixad partymusik spelas från kl. 22.00 till midnatt.

Klicka här för att lyssna på varje DJs mix.

Filip Häggblom är kvällens DJ i Strobe

Filip Häggblom om sin spelning
Strobe
Ikväll och imorgon spelar den åländska DJn Filip Häggblom i Ålands Radios sommarsatsning Strobe.

Alexander Sundman-Henriques är kvällens DJ i Strobe

Alexander Sundman-Henriques intervjuas av Rasmus Lindqvist:
Strobe
Ikväll spelar den åländska DJn Alexander Sundman-Henriques i Ålands Radios sommarsatsning Strobe.

Johan Grönlund är kvällens DJ i Strobe

Johan Grönlund intervjuas av Rasmus Lindqvist:
Strobe
Ikväll spelar den åländska DJn Johan Grönlund i Ålands Radios sommarsatsning Strobe.

Pernilla Hägglund var DJ i Strobe

Pernilla Hägglund intervjuas:
Strobe
Pernilla Hägglund var fredagens och lördagens DJ i Strobe På lördagen och fredagen spelade den åländska DJn Pernie i Ålands Radios sommarsatsning...

Patrik Simolin är kvällens DJ i Strobe

Patrik Simolin intervjuas:
Strobe
Ikväll spelar den åländska DJn Patrik Simolin i Ålands Radios sommarsatsning Strobe. –Jag har försökt plocka ihop de bästa låtarna från 2018. Jag har...

Nils Bland är kvällens DJ i Strobe

Nils Bland om kvällens set:
Strobe
Ikväll spelar den åländska DJn Nils Bland i Ålands Radios sommarsatsning Strobe. –Jag spelar en blandning av det jag lyssnar på just nu och det jag...

Åländska DJs i nytt program

Fredrik Hitonen intervjuas:
Strobe
På midsommarafton drar Ålands radios nya satsningar Strobe och Mixtape igång.

Strobe 2018

DJ-programmet där åländska DJs spelar och mixar sin favoritmusik.

Klicka här för att lyssna på varje DJs mix.

 

Program 1 – Fredrik Hitonen

Fredag 22/6 kl. 21-22

Lördag 23/6 kl. 21-22

 

Program 2 – Nils Bland

Fredag 29/6 kl. 21-22

Lördag 30/6 kl. 21-22

 

Program 3 – Patrik Simolin

Fredag 6/7 kl. 21-22

Lördag 7/7 kl. 21-22

 

Program 4 – Pernilla Hägglund

Fredag 13/7 kl. 21-22

Lördag 14/7 kl. 21-22

 

Program 5 – Johan Grönlund

Fredag 20/7 kl. 21-22

Lördag 21/7 kl. 21-22

 

Program 6 – Alexander Sundman

Fredag 27/7 kl. 21-22

Lördag 28/7 kl. 21-22

 

Program 7 – Filip Häggblom

Fredag 3/8 kl. 21-22

Lördag 4/8 kl. 21-22