Translate this page

This is a service provided by Google Translate. Please note that by using it, Ålands Radio och TV cannot guarantee the accuracy of the translation.

Publicerad: onsdag, 2 maj, 2018 - 11:28Uppdaterad: onsdag, 2 maj, 2018 - 17:29
  • Många passade på att fynda på Polisens cykelauktionen

Polisen auktionerade ut cyklar

Traditionsenligt på Valborg höll polisen sin årliga cykelauktion där cirka ett 50-tal cyklar skulle auktioneras ut till ungefär lika många hugade spekulanter. Auktionen ägde rum i polisens eget garage där överkonstapel Eva Fellman agerade auktionsutropare.

Ålands Radios journalistik ska alltid vara trovärdig och opartisk. Vi är oberoende från politiska, religiösa, ekonomiska och kommersiella intressen.

Läs mer om bolaget och vårt arbete »